Radi sa staráme o Vaše pohodlie! Naša spoločnosť Vám zabezpečí kompletné služby pri výstavbe, predaji, kúpe, či prenájme Vašej nehnuteľnosti. Zároveň Vám poskytneme právne, či finančné služby za najvýhodnejších podmienok! Využite špičkových odborníkov pod jednou strechou!

Exkluzívne ponúkame unikátnu historickú usadlosť Sivá Brada

652 m² - Spišské Podhradie, Prešovský, Slovakia 05304

QR Code
Detaily

Exkluzívne ponúkame na predaj unikátnu historickú usadlosť Sivá Brada. Na mieste dýchajúcom históriou, kde v minulosti stáli slávne kúpele SIBRA a dodnes vyviera liečivý minerálny prameň.
Súčasťou predaja ako jedného celku je veľká obytná budova (aktuálne využívaná ako turistická ubytovňa), stavebné pozemky, orná pôda, les a trávne porasty s celkovou plochou 106 300 m2, malá farma a súkromný rybník.
Národná prírodná rezervácia Sivá brada sa nachádza v Spišskom Podhradí v okrese Levoča v blízkosti Spišského hradu, ktorý je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO.

OBYTNÁ JEDNOPODLAŽNÁ BUDOVA
Tehlová stavba s prístavbou zo 70-tých rokov 20. storočia s podpivničením, so zastavanou plochou 326 m2 a celkovou úžitkovou plochou 652 m2.
Budova prešla čiastočnou rekonštrukciou – plastové okná, žalúzie, nové radiátory, nové rozvody vody, čiastočne menené elektrické káble, bezpečnostné vstupné dvere, nové podlahy v sociálnych zariadeniach, zariadenie izieb.
V celej budove je kúrenie tuhým palivom – dva novšie kotle Vigas a Verner a jeden pôvodný liatinový kotol, na streche budovy sú solárne panely. Objekt využíva vodu z vlastnej studne aj mestského vodovodu, za ktorú sa neplatí. Za budovou sa nachádza vlastný transformátor elektriny.

Na prízemí sa nachádza
– vstupná chodba s malou spoločenskou halou
– 3 samostatné uzamykateľné izby pre hostí
– jedáleň a spoločenská miestnosť pre cca. 40 ľudí
– bar so samostatným vstupom pre cca. 27 ľudí
– kuchyňa so skladovým priestorom
– spoločné wc a kúpeľňa
– ďalšie skladové priestory
Na 1. poschodí sa nachádza
– 11 samostatných uzamykateľných izieb pre hostí
– Spoločné wc a kúpeľňa
Celková kapacita všetkých izieb pre hostí je cca. 60 ľudí. Izby sú čiastočne zrekonštruované a kompletne zariadené dreveným nábytkom (postele, skrine, nočné stolíky, stôl, stoličky, vešiaková stena). Podlaha na chodbách je pôvodné linoleum, lustre na chodbách a v niekoľkých miestnostiach sú z parožia a ručne vyrábané.
Pod budovou sa nachádza pivničný priestor, kde je kotolňa, rozvody a skladové priestory.

POZEMOK
K pozemku vedie samostatná prístupová cesta. Celý objekt je oplotený (elektrický ohradník + drevené oplotenie) a chránený kamerovým systémom s pohybovým senzorom.
K obytnej budove patrí rozsiahly pozemok s celkovou výmerou 106 300 m2, na ktorom je parkovisko priamo pred budovou, letná terasa s vonkajším posedením, altánok, ohniská, letný bufet. Les na pozemku tvoria okrem iného aj historické 300-ročné lipy a je tam vysadených 150 ovocných stromov.
Súčasťou ponuky je aj malá farma so škótskym hovädzím dobytkom Highland Cattle (cca. 20 ks) nenáročným na chov a jazierko plné rýb len pár krokov za budovou.

DOSTUPNOSŤ AUTOM
– Diaľnica D1 na smer Bratislava aj Košice do 2 minút
– Spišský hrad do 7 minút
– Lyžiarsky raj Vysoké Tatry do 35 minút
– Košice (letisko) do 60 minút
– Poprad (letisko) do 30 minút
– Historické mesto Levoča do 15 minút

Ak hľadáte súkromie a výnimočné bývanie na samostatnom rozľahlom pozemku, kde nemusíte obmedzovať svoju fantáziu, len si užívať pokoj a pohľady, aké inde nenájdete, kontaktujte nás.

V rámci provízie ponúkame kompletnú právnu podporu, preplatenie všetkých zákonných poplatkov súvisiacich s prepisom, vypracovanie architektonických návrhov a možnosť dohody ďalšej spolupráce pri rekonštrukcii.

V prípade záujmu možnosť dokúpenia ďalších pozemkov.

Neváhajte nás kontaktovať na dohodnutie termínu obhliadky na tel. čísle: +421 940 853 143, v pracovné dni, v čase 8:00-18:00 hod., ďakujeme.

CENA: 990.000,- €

Základné info
Typ : Chaty/Chalupy
Typ zmluvy : Na predaj
ID číslo : 1138
Cena : €990.000
Výhľad : Príroda
Rok výstavby : 0
Obytný priestor : 652 m²
Adresa a mapa
Štát : Slovakia
Kraj : Prešovský
Mesto : Spišské Podhradie
PSČ : 05304
Poschodie : 0
Longitude : E0° 0' 0''
Latitude : N0° 0' 0''
Chaty/Chalupy Na predaj
  • ID číslo : 1138
  • Obytný priestor : 652 m²
€990.000
Agent info
Peter Kupec
VIANEMA
Kontaktujte nás