Radi sa staráme o Vaše pohodlie! Naša spoločnosť Vám zabezpečí kompletné služby pri výstavbe, predaji, kúpe, či prenájme Vašej nehnuteľnosti. Zároveň Vám poskytneme právne, či finančné služby za najvýhodnejších podmienok! Využite špičkových odborníkov pod jednou strechou!

Exkluzívne ponúkame unikátnu historickú usadlosť Sivá Brada

326 m² - Spišské Podhradie, Prešovský, Slovakia 05304

QR Code
Detaily

Exkluzívne ponúkame na predaj unikátnu historickú usadlosť Sivá Brada. Na mieste dýchajúcom históriou, kde v minulosti stáli slávne kúpele SIBRA a dodnes vyviera liečivý minerálny prameň.
OBYTNÁ JEDNOPODLAŽNÁ BUDOVA
Tehlová stavba s prístavbou zo 70-tých rokov 20. storočia s podpivničením, so zastavanou plochou 326 m2 a celkovou úžitkovou plochou 652 m2.
Budova prešla čiastočnou rekonštrukciou – plastové okná, žalúzie, nové radiátory, nové rozvody vody, čiastočne menené elektrické káble, bezpečnostné vstupné dvere, nové podlahy v sociálnych zariadeniach, zariadenie izieb.
V celej budove je kúrenie tuhým palivom, na streche budovy sú solárne panely. Objekt využíva vodu z vlastnej studne aj mestského vodovodu, za ktorú sa neplatí. Za budovou sa nachádza vlastný transformátor elektriny.
Na prízemí sa nachádza
– vstupná chodba s malou spoločenskou halou
– 3 samostatné uzamykateľné izby pre hostí
– jedáleň, spoločenská miestnosť a bar pre cca. 67 ľudí
– kuchyňa so skladovým priestorom
– spoločné wc, kúpeľňa a ďalšie skladové priestory
Na 1. poschodí sa nachádza
– 11 samostatných uzamykateľných izieb pre hostí
– Spoločné wc a kúpeľňa
Celková kapacita všetkých izieb pre hostí je cca. 60 ľudí. Izby sú čiastočne zrekonštruované a kompletne zariadené dreveným nábytkom. Podlaha na chodbách je pôvodné linoleum, lustre na chodbách a v niekoľkých miestnostiach sú z parožia a ručne vyrábané.
Pod budovou sa nachádza pivničný priestor, kde je kotolňa, rozvody a skladové priestory.
POZEMOK
K pozemku vedie samostatná prístupová cesta. Celý objekt je oplotený (elektrický ohradník + drevené oplotenie) a chránený kamerovým systémom s pohybovým senzorom.
K obytnej budove patrí rozsiahly pozemok s celkovou výmerou 106 300 m2 s parkoviskom, altánkom, terasou, ohniskami a pod. Les na pozemku tvoria okrem iného aj historické 300-ročné lipy a 150 ovocných stromov.
DOSTUPNOSŤ AUTOM
– Diaľnica D1 na smer Bratislava aj Košice do 2 minút
– Spišský hrad (pamiatka UNESCO) do 7 minút
– Lyžiarsky raj Vysoké Tatry do 35 minút
– Košice (letisko) do 60 minút
Ak hľadáte súkromie a výnimočné bývanie na samostatnom rozľahlom pozemku, s užívaním si pokoja a úžasných pohľadov, kontaktujte nás.

Ponúkame kompletnú právnu podporu, preplatenie všetkých zákonných poplatkov súvisiacich s prepisom, vypracovanie architektonických návrhov a možnosť dohody ďalšej spolupráce pri rekonštrukcii.
V prípade záujmu možnosť dokúpenia ďalších pozemkov.

Neváhajte nás kontaktovať na dohodnutie termínu obhliadky na tel. čísle: +421 940 853 143, v pracovné dni, v čase 8:00-18:00 hod., ďakujeme.

CENA: 990.000,- €

Základné info
Typ : Chaty/Chalupy
Typ zmluvy : Na predaj
ID číslo : 1217
Cena : €990.000
Výhľad : Príroda
Rok výstavby : 0
Obytný priestor : 326 m²
Adresa a mapa
Štát : Slovakia
Kraj : Prešovský
Mesto : Spišské Podhradie
PSČ : 05304
Poschodie : 0
Longitude : E0° 0' 0''
Latitude : N0° 0' 0''
Chaty/Chalupy Na predaj
  • ID číslo : 1217
  • Obytný priestor : 326 m²
€990.000
Agent info
Peter Kupec
VIANEMA
Kontaktujte nás